Külastus Ants Laikmaa muuseumisse + haigrukoloonia


Külastus Ants Laikmaa muuseumisse + haigrukoloonia
Kui te paljuks ei pea 15-minutilist autosõitu, siis soovitame teil minna Haapsalu külje all olevasse Ants Laikmaa muuseumisse, kus saab nautida nii kunsti kui ilusat Eesti loodust. Boonusena on muuseumi kõrval metsatukas muljetavaldav haigrukoloonia, mis on omaette vaatamisväärsus – kevad on tulekul ning peagi on ka linnud siin tagasi.
Suveperioodil on hotellist võimalik rentida jalgratas ning ette võtta mõnus jalgrattasõit muuseumisse. Teekond läheb mööda vanat rongiteed – mine tea kauaks seda meile jäetakse ja millal Tallinna-Haapsalu rongitee taasavatakse:)
Ants Laikmaa (1866-1942) on Eesti kunstiajaloo üks värvikamaid isiksusi, kes mõjutas oluliselt 20.saj alguse kultuurielu. Tema tegevus pedagoogi, ühiskonnategelase, looduskaitsja ja vanavara kogujana on kultuuriloos sama olulisel kohal kui tema pastellilooming.
Ants Laikmaa rajas esimese kunstikooli Eestis ja ehitas Kadarpiku külla kunstnikutalu, kus noored kunstnikud saaksid loomingule pühenduda.  Ainulaadne maja ning liigirikas, hooldatud park suvemaja ning kunstniku viimase puhkepaigaga moodustavad terviku, mille kujundamine oli Ants Laikmaa jaoks samasugune looming nagu maalimine.
Majas ja pargis asuv muuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-17 (talvel 11-16). Muuseumikülastus 5€ täiskasvanule, soodushind 4€ õpilasele, õpetajale ja pensionärile.
Üksikkülastajatele pakume ette tellimisel metsakümblust kunstniku kujundatud pargis, hind 8€ sisaldab muuseumikülastust. Väikesed grupid (kuni 12 inimest) saavad tellida pastellmaali õpituba, hind 18€ osalejale. Ekskursiooni hind 40€ eesti keeles ja 50€ inglise keeles, lisandub muuseumipilet 4€/ osalejalejale.
Rohkem infot saad muuseumist!